Üçgen Bayrakları

Ü.Bayrak – 1 

Ü.Bayrak – 2

Ü.Bayrak – 3 

Ü.Bayrak – 4

Eğitim kuruluşlarının, resmi veya özel kuruluşların kurumsal arma ya da logolarını taşıyan öğelere bayrak (flama) denmektedir. Bu bayrakların ise birkaç çeşidi mevcuttur. Bunlardan birisi de üçgen bayrak (üçgen flama) olarak bilinmektedir. Üçgen bayraklar hepimizin gördüğü gibi siyasi partiler için reklam amaçlı sokaklarda iplere asılı bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun dışında fuar ve organizasyonlarda mekânın süslenmesi içinde kullanılmaktadır.

Üçgen Bayrakların standart boyutları mevcuttur ve üçgen bayraklar bu boyutlara göre üretilir. Bu boyutlar 15 cm x 22.5 cm, 20 cm, 30 cm, 25 cm x 35 cm, 30 cm x 45 cm ölçülerinde olmak üzere toplamda dört tanedir. Üçgen bayraklar göze hoş gelen, şık tasarımlara sahip olmalıdır. Aynı zamanda ekonomiktir. Ayrıca üçgen bayraklar da kendi arasında bazı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlar saçaklı (püsküllü), saçaksız olmak üzere ikiye ayrılır. Öte yanda ipli veya ipsiz çift kat saten ve raşel dokuma kumaştan baskılı veya baskısız bir şekilde üretilebilmektedir.

Saçaklı üçgen bayrakları spor takımları, dernekler ve bazı kuruluşlar isteğe bağlı bir şekilde kullanmaktadır. İpe dizilen üçgen bayraklar ile diğer üçgen bayraklar (püsküllü ve püskülsüz) farklı kumaşlardan imal edilmektedir. Bu iki kumaş kristal saten ve raşel kumaştır. İpe asılı bir şekilde kullanılacak üçgen bayrakların imalinde raşel kumaş kullanılır. Diğer üçgen bayraklarda da kristal saten kullanılabilmektedir.

Üçgen Bayraklar ile ilgili bir bayrak çeşidi de takdim bayraklarıdır. Takdim bayrakları saten kullanılarak imal edilmektedir. Aynı şekilde tek veya çift kat olabilmektedir. Ayrıca etraflarında püskül kullanılmaktadır. Üstlerine de kemer dikilerek imal edilir. Takdim bayraklarının özelliği sadece üçgen şeklinde değil, oval ve dikdörtgen şeklinde de üretilebilmesidir. Boyutları genellikle 20 cm x 30 cm veya 15 cm x 25 cm olmaktadır. Takdim bayraklarının çift kat satenli üretimlerinde iki kumaş arasına karton koyularak üretilmektedir. Bu tipteki bayraklar önemli resmi kuruluşlarca kullanıldığı için üretiminde özenli ve dikkatli olunması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; polis akademisi ya da askeri okullar bu tipteki bayrakları kullanabilmektedir.

Hızlı Sipariş
WhatsApp