Plaj Bayrakları

P.Bayrak – 1

P.Bayrak – 2

P.Bayrak – 3

P.Bayrak – 4

P.Bayrak Aparat – 1

Kitle iletişim araçları arasında bayrak, görsel olarak görkemli bir kurumsal kimlik görevi görmektedir. Yer ve yön tarif etmede kolaylık sağlaması amacıyla görsel iletişim materyali olarak kullanılmaktadır. İdeal bir reklam ve tanıtım amacı ile duyuru niteliği taşımaktadır.

Plaj Bayrağı genel olarak kurumsal firmaların sektörsel adresini ve kimliğini oluşturmaktadır. Çünkü kurumsal kimliği temsil eden bu bayraklar sektörde güçlenmek ve rakiplerinden ayıran, tanınmasını sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Şirketlerin adlarının hafızalara kazınmasını ve şirketlerin imajını hızlı bir şekilde hedef kitleye iletilmesini sağlamaktadır. Kalitenin, güven temeli ve sağlamlık gibi olumlu etkilerin ilk izlenimleri bayraklar vasıtası ile verilmektedir.

Plaj Bayrak İmalatı süresince, firma amblemi tasarlanırken uygulama alanları titizlikle tasarlanmalıdır. Bir diğer önemli unsur ise renk seçimidir. Renkler seçilirken doğru, kalıcı, tam anlamıyla kurucu sektörü ifade eden nitelikte olmalıdır. Bayrakta yeşil renk kullanımı dinlendirici, huzur, güven denge duygularını içeren bir renktir. Siyah renk ise gücü, lüksü, tutkuyu temsil etmektedir.

Mavi renk genellikle enginlik ve derinliğin rengidir. Kullanımda genel olarak güçlü yapılarından ve daha çok dikkat çekmeleri sebebiyle ana renkler olan kırmızı, siyah, lacivert tonları da sıklıkla tercih edilen renkler arasında bulunmaktadır. Açık renkler ise daha çok iç mekânlarda dikkat çekmektedir. Logolarda genellikle sadelikten yana seçim yapılması gerekmektedir. Verilmek istenen mesajın kolaylıkla anlaşılıp anımsanması adına sadelikten yana tercih yapılması gerekmektedir.

Plaj Bayrağı yelkeni andıran bir reklam bayrağı türüdür. Genellikle kapı önü süslemelerinde, firmaların açılış merasimleri gibi organizasyonlarda terci edilen bir türdür. İç ve dış mekânlar için kullanıma uygun olan plaj bayrakları alüminyumdan oluşan sağlam bir portatif gövde, yirmi litre plastik şemsiye bidonu ve ya 30 x 30 genişliğinde 10 mm kalınlığında bir demir tabandan oluşmaktadır.

 

Plaj Bayrağı kurulumu ise şu şekilde olmaktadır. Direklerden 1,5 metrelik alüminyum en altta ip bağlama kelepçesi aşağıda kalacak şekilde tutulmalıdır. 1,5 metrelik alüminyumun içine başka bir 1 metrelik alüminyum girmelidir. 1 metrelik alüminyumun üst kısmına ikinci 1,5 metrelik alüminyum direk takıldıktan sonra ikinci 1,5 metrelik alüminyumun üst kısmından 30 cm aşağıda olacak şekilde bulunan vuruk üstte kalacak şekilde 1 metrelik alüminyuma takılmalıdır. Kumaşın en alt sol kısmından direğe giydirilmesinin ardından daha sonra ip kelepçeye bağlanmalıdır. Direk plastik bidonun altındaki sokulup sıkılmalıdır. Direk aparatı plastik bidonun içine sokulmalıdır. Plastik bidonun üst tarafındaki kapak açılarak su doldurulmalıdır.

Hızlı Sipariş
WhatsApp