Süs ve Takdim Flamaları

S.Flamalar – 1

S.Flamalar – 2

S.Flamalar – 3

S.Flamalar – 4

S.Flamalar – 5

Caddelere, sokaklara, okullara asılmak üzere üretilen ve kullanılan Süs ve Takdim Flamaları çeşitleri renkli ve istenen görsel kullanılarak da üretilmektedir. Üçgen bayraklar ipe dizili olarak hazırlanır ve süs olarak iç ve dış mekânlarda kullanılır. Kumaş veya vinil üzerine ihtiyaca göre farklı renklerle ve baskılı ya da baskısız olarak üretilebilirler. Özellikle takım logoları olan Süs ve Takdim Flamaları çeşitleri hatıra olarak da çok tercih edilmektedir. Özel ebatlarda üretilebilen bayrak çeşidi uzun süre kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bayraklar kurumsal kimlik olarak en çok tercih edilen ürünler arasında gelmektedir. Görsellik olarak da renkli ve güzel görüntüler oluşmasına olanak sağlayan bayraklar ile reklam çalışmaları başarılı bir şekilde yürütülebilmektedir.
Az ve öz bilgilerle vermek istediği bilgiyi en ne şekilde anlatan Süs ve Takdim Flamaları çeşitleri, iç ve dış mekânlarda kullanılmak üzere iki farklı gruba ayrılır. Güçlü bir kurumsal kimlik her şeyin ötesinde halk arasında bilinirlik ve tercih edilme oranını yukarılara taşır. Güçlenerek rakiplerine üstünlük sağlayan firmalar pek çok farklı şekilde büyüyerek daha kaliteli hizmet verme yolunda ilerlerler. Marka logosunun ve görselinin hafızalara yerleşmesini sağlayan bayraklar, hedef kitlelere çabuk ve kolay ulaşım sağlar. Vantuzlu tek üçgen bayraklar güçlü firmaların en çok sattıkları ve promosyon olarak dağıttıkları ürün çeşididir.
Bayrak üzerine basılmak üzere hazırlanan görselin, bayrak renginin ve kullanılacak yerin doğru seçilmesi başarılı bir pazarlama çalışmasının temel taşları arasında yer alır. Bayraklarda kullanılan zemin renklerinin kişiler üzerinde farklı etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yeşil zemin renkli bayrakların huzur verdiği ve güven duyguları uyandırdığı, siyah rengin güç ve lüks tüketim mesajı verdiği doğrulanmıştır. Türkiye’de kullanılan siyah bayrak matem ve üzüntü için kullanılırken Japonya’da mutluluk belirtisidir. Mavi zemin rengi seçen markalar sektörlerinin lider kuruluşlarıdır. Otorite ve verimliliğin rengi olarak tanımlanan lacivert verimliliğinde sembolüdür. Sarı ve kırmızı bayraklar dikkat çekici özellikleri ile insanlara sıcak mesajlar verirler. Hazırlanan bayrak tasarımlarının son derece sade ve düzenli olması tercih edilmelidir. Dış mekânlarda kullanılan Süs ve Takdim Flamaları çeşitleri rüzgârda dalgalandıkları için karışık olmamaları gerekmektedir. Karmaşık ve kalabalık bayraklar dikkati dağıtır ve istenen hedefe ulaşamaz.
Kullanılacak bayrak büyüklüğüne göre orantılı bir baskı yapılması görüntü açısından önemlidir. Tüm bayrağı kaplamış büyük bir görsel istenen mesajı net olarak veremez. Takım bayraklarında olduğu gibi en fazla iki renkten oluşan Süs ve Takdim Flamaları çeşitleri en beğenilen ve klasik tarz denilen modeller arasında yer almaktadır. Bayrak üretimi kolay ve kısa sürelerde hazırlanılabilen bir malzemedir. Bir örnek bayraklarla döşenmiş açık alanlar, caddeler veya kapalı mekânlar, mağazalar eğlenceli ve içeri girme isteği uyandıran görsel reklam malzemeleridir. Kenarları süslü ve ipli çeşitleri de bulunan üçgen bayrak çeşitleri üst kısımlarında yer alan asma ipi veya vantuz ile dekoratif bir aksesuar olarak da kullanılabilir.