Olta Bayrakları

O.Bayrak – 1

O.Bayrak – 2

o.Bayrak – 3

O.Bayrak – 4 

O.Bayrak – 5

Genellikle ülkelerin sembolleri olarak görülen ve manevi duygularımızı kabartan bayraklar, çok fark etmesek de hayatımızın her alanını yerlerini almışlardır. Çeşitli ebatlarda ve tasarımlarda olan bayraklar ile kurumların ve firmaların tanıtımlarını yapmak ya da mevcut kampanyalarını duyurmak kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Görsel işlevini kullandığımız bayrak insanlara çok şey ifade eder. Merak ettikleri konular ile ilgili bilgi sahibi olabilirler ya da kurumun varlığından haberdar olabilirler. Özde etkili ve kısa bir anlatıma sahip olan bayraklar ile amaca kısa sürede ulaşılır.

Günümüzde kullanılan çok sayıda bayrak çeşidi olmasına karşın, karşımıza sıklıkla çıkan bayrak türü olta bayrak çeşididir. hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda yer alabilmeleri kullanılabilirliklerinin atmasına neden olmuştur. Genellikle %33 eğimle ayakta duran, bir kamış ya da dubaya bağlı olarak kullanılan olta bayraklar, açılışlarda, organizasyonlarda ya da firma tanıtım amaçlı toplantılarda çokça kullanılır. Rüzgarın yönüne doğru dönebilmesi bu bayrağın artılarındandır. Bu durumda bayrağın görüntüsü hiç kapanmamaktadır. Kurum binalarının önlerinde de gördüğümüz olta bayrak kullanım rahatlığı açısından tercih sebebidir.

Yağmur, güneş, rüzgar gibi kötü hava şartlarından etkilenmeyen olta bayrak tipinde, boya akmaz ve solmaz, kumaş kalitesine bağlı olarak küf yapmaz ve çabuk kurur. Sert hava koşullarında yırtılmaması için güvenlik kilitli bir dokumaya sahiptirler. kumaş kalınlığı ve kumaş parlaklığı da önemlidir

Bu nedenle bayrağın alındığı firma seçimi önemlidir. Bayrakların makinede ya da elde yıkanabilmesi de avantajlardandır. Çeşitli ölçülerde bayrak kullanımı mümkündür. Bayrağın boyutuna göre uygun direk boyu seçimi yapılmalıdır. Örneğin bayrağın boyutu 75*200 cm ise direk boyu 2.50 m olmalıdır.

Başka bir örnek verecek olursan bayrağın boyutu 100*400 cm ise direk boyu 5.20 m olarak tercih edilmelidir. Direklerin özelliklerinde Alüminyum gövde ve çelik yaydan oluşması sağlamlıklarını arttırır, esnek ve portatif olmaları ise kullanımlarını kolaylaştırır. Genellikle firmaların baskı tekniği olan sublimasyon ile değişik renk ve desenlerde yüksek digital baskı ile bayrak tasarımı mümkündür.

Reklam verme konusunda bütçemize çok fazla zarar vermeden, uzun yıllar boyunca kullanabileceğimiz olta bayrak çeşidi firmaların ve kurumların tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Bayrak seçiminde dikkat edilecek unsurlar titizlikle incelendiğinde bayrak kullanımından maksimum verim alabilmek mümkündür.

Firmaların isimlerinin akıllara işlenmesini sağlayan ve iki taraflı kullanımıyla pratiklik sağlayan bu bayrakların değişik türleri mevcuttur. damla bayrak, plaj bayrak, japon bayrak ve yelken bayrak türleri olta bayrak çeşitlerindendir.

Üretiminde kullanılan parçalar ve aparatlar ile oldukça hafif olması kolay bir şekilde yer değiştirmemize imkan verir. Montajı pratik ve basit olan bu bayraklar, etkin gösterişli ve bir o kadar da uygun fiyata sahiptir. Farklı kullanım amaçlarıyla istenilen her boyda üretilebilen olta bayrakların, ister masanızın üzerinde, ister firma içinde istenirse kurum dışında yer alsın firmanız için etkileyici bir reklam yaratacağı kesindir.

Hızlı Sipariş
WhatsApp