Haberler

Geçmişten Bugüne “Kılıç Bayrak”

Serüvenleri 1975 yılında İstanbul’da bir bayrakçı atölyesinde çırak olarak başlayan Çizimin ve baskının teknik bir bilgi, beceri ve yeteneğe sahip olmayı gerektirip elle yapıldığı, usta olabilmenin sadece bir beceri ve maharet işi değil, aynı zamanda bir kişilik ve karakter olgunluğu olarak görüldüğü bir dönemi yaşamış olmanın zevkini yaşayan Kılıç Bayrak, birçok etkinlik ve faaliyette kendini göstermeyi başardı. Ayrıca firmamızın en çok akılda kalma yöntemini kullanmak için görsellik ve reklamları ön plana çıkararak göstermiş olduğu gelişmelerden birisi olan roll up’u tercih etmekteyiz. Bayrak, afiş, flama, pankart, şapka ve plaket gibi reklam işlerini yaptı ve büyük bir beğeni aldı. İşini hakkıyla ve en iyi hizmetle yapan Kılıç Bayrak ekibi 38 yılın verdiği güvenle başarısına başarı katmaya ve güzel işler çıkartmaya devam ediyor.

Roll-up Banner Kullanım Şekli

Roll-up Banner Kullanım Şekli
Roll up (roll banner) standlar alüminyum gövde, alüminyum boru ve bez çantadan oluşmaktadır. Roll uplar’ın taşıma çantaları siyah canvas kumaştır. Roll up standlar’ı (roll banner) ölçülerine göre yan yana kullanmanız mümkündür. Roll up stand’lar (roll banner) bir dakikadan az bir sürede kurulmaktadır.
Roll up standlar’ın (roll banner) ağırlıkları 3 ile 5 kg arasında değişmektedir.
Roll up satandlar’ı (roll banner) kullanım sırasında baskıyı üst borudan çıkardıktan sonra hızla bırakırsanız roll up sarma mekanizmasında hasar meydana gelebilir. Roll up standlar’ı (roll banner) uzun ömürlü kullanmak için baskıyı içine sararken dikkat etmek gerekmektedir.
Roll up standlar’ın (roll banner) üzerine baskı uygulaması için öncelikle resmin datası alınır. Roll up (roll banner) ölçüsünde dijital ortamda baskısı yapılır. Roll up (roll banner) ölçüsüne göre baskı kesimi yapıldıktan sonra roll up (roll banner) mekanizmasının üzerindeki yere çift taraflı bantla yapıştırma suretiyle tutturulur. Roll up stand’ın (roll banner) baskıyı tutması için üst aparata baskı montajı yapıldıktan sonra, standın gövdesinde bulunan yan kapaktaki anahtar çıkartılarak baskının mekanizma içerisine sarılması sağlanır. Roll up (roll banner) baskı montajı tamamlanınca roll up (roll banner) alt ayaklar açılır. Roll up (roll banner) alüminyum boru yerine monte edilerek roll up (roll banner) üzerinde monte edilen baskı alüminyum boruya tutturulur.
Roll up (roll banner) stand’ın son kontrolleri yapıldıktan sonra paketlenerek çantasına konulur ve roll up stand müşteriye teslim etmek üzere hazır hale getirilir.
Roll up stand’lar (roll banner) ürünün müşteriye ulaşmasını en etkin ve hızlı şekilde sağlayan standlardır. Roll up stand’lar (roll banner) ekonomik olmasından ve taşınma rahatlığından dolayı çok tercih edilmektedir.
Roll up stand’lar (roll banner) koli içerisinde onarlı adetler şeklindedir.

Örümcek Stand Kurulumu

Örümcek Stand Kurulumu
⦁ Kurulum için ek bir ekipmana ihtiyaç yoktur, Tamamen geçme sistem ile üretilmiştir.
⦁ Örümcek Standı kurmak en fazla 10 dakikanızı alacaktır.
⦁ Çantasından iskeleti çıkarınız ve standı kurmak istediğiniz alanda iskeleti açınız. Çantadan çıkan demir çubukları bu iskelete monte ediniz.
⦁ Baskılı paneller, arkasında mıktatıslarla hazır halde teslim edilir. Siz sadece bu panelleri, mıktanısları iskelet üzerindeki demir çubuklara denk gelecek şekilde sırası ile tutturun. Örümcek Stand Projektörlerini iskelete dahil ediniz, prize takıp yanmasını sağlayınız.
⦁ Örümcek standınız ürününüzü veya hizmetinizi tanıtmak için görsel şölene hazır!
⦁ İşiniz bittikten sonra sırasıyla panelleri, projektörleri, demir çubukları çantaya alınız, son olarak iskeleti katlayıp çantaya yerleştirin.Örümcek standınız bir sonraki kurulum için hazı

Örümcek Stand Özellikleri

Örümcek Stand Özellikleri
Çanta farklılığından dolayı iki çeşit örümcek stand vardır. Bunlardan birisi Soft Case diye tabir ettiğimiz Bez Çantalı Örümcek Stand , diğeri ise Hard Case diye tabir ettiğimiz yani Bankolu Örümcek Stand’dır. İki örümcek stand çantasının içerisinden de; örümcek stand iskeleti, örümcek Stand baskı panellerini tutturabilmek için demir çubuklar , aydınlatma , örümcek Stand baskı panelleri için rulo mıknatıs, panelleri örümcek Stand iskeletine tutturabilmek için plastik panel aparatı bulunmaktadır. Örümcek Stand çantaları tekerlekli olmasından dolayı taşınması oldukça kolaydır. Örümcek Stand çantaları siyah renktedir. Örümcek Standı kolayca otomobil içerisinde istediğiniz yere taşımanız mümkündür.
Geniş görsel alanı sayesinde fuar alanlarınızda Örümcek Stand ile tüm alanınızı kaplayabilir, Örümcek Stand sayesinde ürün tanıtımlarınızı görsel bir şova dönüştürebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz yere göre Örümcek Stand ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.

Örümcek Stand (pop up stand) Uygulama Şekli

Örümcek Stand (pop up stand) Uygulama Şekli
Geniş görsel alanı sayesinde fuar alanlarınızda örümcek stand ile tüm alanınızı kaplayabilir, örümcek stand sayesinde ürün tanıtımlarınızı görsel bir şova dönüştürebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz yere göre örümcek stand ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.
Örümcek standın bir çok ölçüsü mevcuttur. Fuar alanınız veya sunum yapacağınız alan ölçüsüne göre örümcek stand uygulaması yapmak mümkündür . Bunun için yapmanız gereken sunum alanınızın ölçüsünü belirlemek ve hangi ölçüdeki örümcek standın size uygun olduğunu tespit etmektedir. Size en uygun ölçüdeki örümcek stand tespit edildikten sonra, sıra örümcek stand için görsel hazırlanmasına gelir. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürünün grafik tasarımı hazırlanması için örümcek standın grafik ölçülerini öğrenmeniz gerekir. Belirlenen ölçülerde grafik tasarımı hazırlanarak dijital baskı işlemi tamamlanır. Görselin örümcek stand üzerine monte etme işlemi için öncelikle örümcek stand çantasının içerisinde bulunan baskı panelleri düz bir zemine konulur. Yapılmış olan dijital baskı panelleri, ölçülerine göre milimetrik şekilde kesim yapılır. Kesimi yapılan görsel, örümcek stand panellerine sıvanır. Panel üzerine baskı uygulama işlemi yapılırken, panel arkalarına örümcek stand kurulumu sırasında kolaylık olması açısından numaralandırma yapılır. Bu işlem bittikten sonra, örümcek stand çantasının içerisinden rulo mıknatıs çıkartılarak , örümcek stand baskı panellerinin arkasına 3M çift taraflı bant yardımıyla monte edilir. Baskılı panelleri örümcek standa tutturabilmek için çantanın içerisinde bulunan plastik panel tutucu aparatlar panel üzerine yapıştırılır.
Tüm işlemler bittikten sonra örümcek stand iskeleti düz bir zemine kurulumu yapılır. Demir çubuklar iskelet üzerinde bulunan siyah plastik aparatlara takılır. Bu sayede örümcek stand sabitlenmiş olur. Örümcek stand için hazırlanmış olan mıknatıslı, baskılı paneller iskelet üzerinde bulunan vidalı yerlere monte edilir. Son olarak aydınlatma için örümek stand çantasının içerisinden çıkan 2 adet spot, örümcek stand iskeletine takılır ve örümcek stand kurulumu tamamlanmış olur.
Tercih etmiş olduğunuz örümcek stand çantası Hard case (Bankolu çanta ) ise bu ürünün diğer bir özelliği de , çanta üzerine görsel kaplamanın mümkün olmasıdır. Örümcek stand hard case çantası için 181cmx79cm ölçüsünde dijital baskı hazırlanır. Hazırlanmış olan dijital baskı panele sıvanır. Baskı panelinin arka kısmına çift taraflı bant ile mıknatıs tutturulur ve örümcek stand çantasının baskısı hazırlanmış olur.
Müşterilerimiz almış oldukları örümcek stand’ı (pop-up) kullanacağı alanda, belirtilen uygulama koşullarında kısa bir sürede kurar. Kurulumda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, örümcek stand’ı kullanacağınız alana kurmanızdır. Kurulum için öncelikle örümcek standın iskeleti açılır, çanta içerisinde bulunan demir çubuklar iskelete monte edilir. Baskılı panelleri arkasında bulunan sıra numaralarına göre örümcek stand iskeleti üzerine mıknatıs yardımıyla tutturulur. Ürününüzü tanıtmak için örümcek stand hazır hale gelmiş olur.
Örümcek stand’ın (pop-up) kullanım alanında işlemi bittikten sonra sırasıyla panelleri, metal çubukları ve ışıkları örümcek stand (pop-up) çantasına yerleştirilir. Örümcek stand (pop-up) bir sonraki kuruluma kadar çantasında muhafaza edilir.

ÜRÜNÜNÜZÜ TANITMAK YADA ÜNLÜ BİR HALE GETİRMEK İSTİYORSANIZ PROMOSYON ÜRÜNLERİNİN TERCİH EDİN!

ÜRÜNÜNÜZÜ TANITMAK YADA ÜNLÜ BİR HALE GETİRMEK İSTİYORSANIZ PROMOSYON ÜRÜNLERİNİN TERCİH EDİN!
Günümüz ekonomisinde firmaların, müşteri odaklı olmaları ve uzun dönemli kar ele geçirebilmek için kaliteyi şirket siyaseti haline getirmeleri zaruri hale gelmiştir. Ürünleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun tanıtımı yapılmayan hiçbir ürün geçerli değildir. Bunu da çeşitli indirimler veyahut promosyon ürünler aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.. Reklamın etkinliğinin bir yere kadar olduğunu unutmamak gerekir. İnsanoğlu her zaman bir şeylere sahip olmak ister. Bunu da gelişmekte olan çağımızın firmaları promosyon ürünler ile karşılamalıdır.
İnsanların bir şeylere sahip olma düşüncesi ve promosyon fikri birleşince aklınıza gelebilecek en güzel örneklerden biri de porselen kupalardır. Hem iyi bir hediye hemde müşteri odaklı bir çalışma olan porselen kupalar tercihlerinizin arasında ilk sıralarda yer almalı diye düşünüyoruz. Üzerine her türlü baskı yaptırabilceğiniz, alternatiflerimizin çok çeşitli olduğu promosyon kupalar kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz..
Kar Porselen Promosyon Kupa Firmanızı veyahut markanızı bir adım daha öne çıkarmak istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız en doğru adrestesiniz demektir. Her vakit çalışmış olduğunuz müşterilerin sizlerden beklentileri vardır. Bu ekseriyetle ufakta olsa bir armağan ile anımsanma ve gönül alma düzeylerindedir. İşte sizlere bu görevi muvaffakiyet ile yapabileceğiniz ve üreteceğimiz promosyon kupalar ile bir çok kişiye erişebileceğiniz bir çalışma sunuyoruz. Promosyon kupa lar ekseriyetle firmanızın adres, telefon, logo gibi bilgilerini içeren baskılar ile yapılır. Bu kupaları müşterilerinize armağan ederek hem gönül kazanır hem de kendinizi daimi tüketicinize anımsatmış olursunuz. Kupa ile kişiye erişmeniz ve kendinizi ona anımsatmanız çok kolay bir uygulama olacaktır. Sizlerde dilediğiniz kupa modelleri ile bilgilerinizi üzerine bastırtabilir ve bir hayli alanda dağıtımını yaptırabilirsiniz. Bilhassa fuar katılımlarınızda stantlarınızı ziyaret eden bir hayli müşterinize, onları anımsadığınızı gösteren bu kupaları armağan ederek âdete telefon bilgilerinizi ellerine vermiş olacaksınız. Çok büyük kazancı olan bu ürünle hem siz tekrarda müşterilere erişeceksiniz hem de onların işine yarayan ve köşeyi döndüklerinde kıvırıp atmayacakları bir armağan sunarak kaliteyi ve memnuniyeti arttıracaksınız. Bu manada bir hayli sağlam referanslara sahip olan firmamız ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Tüm promosyon kupaları özen ile üretir ve dilediğiniz bilgilerinizi tasarım haline getirerek kupalara işleriz. Emelimiz hem sizi çoğunluğa eriştirebilmek hem de kalitenizi bir kademe daha arttırabilmektedir. Bizlerden tedarik edeceğiniz bu porselen kupalar ile ne kadar kaliteli bir armağan verdiğinizi tüm müşterilerinizde görecektir. Tutma kulplarından tutunda, içmek için bardak kenarlarına kadar her alanı özen ile üretilir ve son teknoloji ile yapılır. En ehemmiyetlisi ise bilgileriniz kupa üzerine ustalıkla işlenir ve yıllarca yeni baskı yapılmış gibi kaliteli bir şekilde bilgilerinize erişilir. Promosyon kupalarda dilediğiniz renkleri seçenek edebilirsiniz. Değişik özel tasarımlar ile kendinize özel bir tarzda oluşturabilirsiniz. Şayet bir gıda üreticisi iseniz, ürünlerinizin alınırlığını arttırabilmek için bu gibi bir hediye sunmanız satışlarınızı arttırır. Böylelikle 3 satarken 5 satar ve zati kupaya vermiş odluğunuz ufak giderleri çoktan kazanmış olursunuz. Sizlerde bir çok alanda kullanmak ve satışlarınızı arttırmak için promosyon kupaları seçenek edin ve armağan vermenin yarattığı hazzı firma olarak da hissedin. Bilhassa yeni sene, müşteri doğum günleri, ürünlerin toplu alımlarında ve müşteri ziyaretlerinde kolayca armağan edebilirsiniz. Her ürün natürel ve özen ile üretilmiştir. Sizler ve müşterileriniz eline aldığı ilk an anlayacak ve siz bir kademe daha üst basmağa çıkmış olacaksınız. Rakipleriniz arasında farkınızı konuşturun ve size özel tasarımlı kupalar ile bir kademe daha ayrılarak kendinize sağlam bir yer edinin. Promosyon kupalar için firmamız ile iletişime geçmeli ve nasıl bir tasarım ile kaç adet istediğinizi belirtmelisiniz.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ BAYRAK KRİZİ!

Okyanusya ülkeleri Avustralya ve Yeni Zelanda ikilisi arasında bayrak krizi yaşanıyor. Yeni Zelanda’da vekil olarak başbakanlık görevini yürüten Winston Peters yaptığı izahta, Avustralya’ya Yeni Zelanda bayrağını birebir kopyalamasını bırakmasını ve kendi tasarımını üretmesi çağrısında bulundu.

Yerel TVNZ kanalına açıklama yapan Peters, “Uzun zamandır kullanılan bir bayrağımız vardı. Avustralya tarafından birebir kopyalandı. Bayraklarının değiştirmeliler ve bu tasarımı ilk bizim kullandığımız gerçeğine önem vermeliler” sözlerini kullandı.

Avustralya ve Yeni Zelanda’nın bayrakları gerçekten de birbirine çok benzemektedirler. Britanya sancağı temel alınarak hazırlanan dizaynlar, koyu lacivert zemin üzerine yapılmış. Her iki ülkede bayraklarının sol üst köşesinde Birleşik Krallık bayrağı yer alırken, sağ tarafında ise Güney Haçı takımyıldızı yer almaktadır.

İki bayrak arasındaki farklar ise oldukça az. Yeni Zelanda’nın kırmızı yıldızlarının aksine Avustralya bayrağındaki yıldızlar beyaz. ve ülkenin bölge ve eyaletlerini temsilen 7 köşeli. Yeni Zelanda bayrağı 1902 seneninden itibaren kullanılırken, Avustralya 1954 yılında mevcut bayrağını resmi olarak kullanmaya başladı. Ancak bayrağın fark sürümleri 1901 seneninden beri kullanımda.

Geri Dönüşümlü Ürünlerin Promosyonda Önemi

İlk olarak geri dönüşüm bir protestodur. Bu protesto insanlığa yarar sağlar. Şöyle ki; değerlendirilebilir geri dönüşüme uygun atıklar diğer atıklardan ayrılarak birikmesi neticesi, kendi içinde sınıflandırılır (cam, kağıt atıkları, plastik, metal vb ). Hem ülke ve dünya ekonomisine hem etrafa tesir eder. Zira bu atıklar fiziksel ve kimyevi değişime uğrayabilir, yeni bir geri dönüşüm malzemesi ele geçirilerek ekonomiye geri gelir. Yeni ürünün kullanılabilir olması demektir.
Promosyonla ilişkilendirecek olursak; en önce tabii kaynaklarımızı tüketmeden, ekonomiye katkı sağlayan ürünler seçenek edilir. Promosyon ürünlerinde geri dönüşümlü malzemelerin kullanılması dünyanın doğal kaynaklarını savunur, enerji tasarrufu sağlar, çöp ve atık miktarını indirger. Ters vaziyette değerlendirilebilir atık kullanımı kullanmadan her yeni imalat ve tüketim vaziyetinde kaynaklarımız azalacak, ekonomi ve kültürel yapılarımızı yaralayacaktır. Etraf ve temiz gelecek için promosyon ürünlerinde geri dönüşümlü malzemelerin kullanılması hem ekonomiye hem de etrafa destek olur.

Bayrakçı Dede’den 15 Temmuz şehitleri anısına 1002 Metrelik Bayrak

Ahmet DAĞLI  AFYONKARAHİSAR’ın Sandıklı ilçesinde topladığı çakıl taşlarıyla tepe ve yamaçlara yaptığı Türk bayrakları sonrası ‘Bayrakçı Dede’ adıyla anılan Turan Kaplan (64), bu kez 15 Temmuz şehitleri için 1002 metrekarelik bayrak yaptı.

Sandıklı Hüseyin Develi Huzurevi’nde takriben 4 senedir kalan işçi emeklisi Turan Kaplan, 2015 seneninde Dağlıca- Yüksekova yolunda 16 askerin şehit olduğu saldırıdan büyük elem duyarak, şehitler hatırasına Sandıklı’daki Timurlenk Tepesi’nin yamacına çakıl taşlarıyla 220 metrekarelik Türk bayrağı yaptı. Kaplan, 2016 seneninde aynı yamaca 217 metrekarelik bir Türk bayrağı daha yaparak, 23 Nisan’da çocuklara armağan etti. Kaplan, hemen peşinden aynı yamaçta, ilk bayrağın takriben 500 metre üst bölümüne 300 metrekarelik bayrak daha yaparak, 19 Mayıs’ta gençlere armağan etti.

Turan Kaplan’ın bu davranışı, Genelkurmay daha önceki Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın da dikkatini çekti. Akar tarafından Afyonkarahisar’a gönderilen ve üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün resimi bulunan bir onurluk, askeri yetkililer tarafından Kaplan’a verildi. Diyarbakır’ın Kulp kazasına bağlı Aygün Jandarma Karakol Komutanlığı’nın isteği üzerine Kaplan, darbe teşebbüsünden sonra bölgede asker ve korucuların yardımıyla 11 günde şehitler hatırasına 966 metrekarelik çakıldan Türk bayrağı yaptı.

1002 METREKARELİK BAYRAK YAPTI
Türk bayrağı çalışmalarıyla takdir toplayan Turan Kaplan, 5’inci bayrağını ise yeniden Sandıklı’daki Timurlenk Tepesi’nde yapmaya karar verdi. Geçen temmuz ayında başladığı çalışmalar dahilinde önceden 600 metrekare tasarıladığı Türk bayrağını büyüterek 1002 metrekareye çıkardı. Etraftan topladığı taşlarla Türk bayrağını yapan Kaplan, 15 Temmuz şehitleri hatırasına oluşturduğu bayrağı bir gün evvel boyayarak sergilemeye başladı.

‘BOYASINI EMEKLİ MAAŞIMLA ALDIM’
Topladığı 2 bin 265 el arabası taşla 1002 metrekare alana Türk bayrağı yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Turan Kaplan, “Önceden yapmış olduğum bayrakların temizliğini ve bakımını ara ara yapıyorum. 15 Temmuz şehitlerimiz hatırasına yaptığım bayrağımı geçen yıl yetiştirememiştim. Bu seneye kısmet oldu. Temizledim, bakımını yaptım. Boyasını da devletin bana bayramda verdiği emekli ikramiyesiyle aldım. Şimdi de bayrağımı boyayarak 15 Temmuz şehitlerimizin hatırasına açılışını yapıyorum. Önceden de Zeytin Dalı Harekatı’nda savaşan askerlerimize çorap yolladım. Tanklarımıza nazar boncuğu yolladım. Bayraklarımızın temizlik ve bakımını yapmak koşul. Kendi olanaklarımla, kimseden yardım almadan, emekli aylığımla bayraklarımı temizliyor ve bakımını yapıyorum. Hem de zamanımı geçiriyorum. O şehitler bizim. Allah’ım şehitlerimizin ruhunu şad etsin. Gazilerimize de Allah şifalar versin” diye konuştu.

GÖNDER BAYRAK İMALATI

GÖNDER BAYRAK İMALATI

Bayrak çeşitleri arasında bayrak imalatı yaptığımız bir bayrak türümüz de Gönder Bayrağı’dır. Gönder bayrakları içinde gönder Türk bayrağı, yabancı gönder devlet bayrakları ve özel logolu gönder bayrakları bulunmaktadır. Bayrak imalatı yapan bayrakçı firmamız gönder bayrak imalatı, bayrak satışı ve bayrak imalatı ile ilgili son derece eğitimlidir. Biz Kılıç Bayrak firması olarak siz değerli müşterilerimiz için gönder bayrak siparişlerinizde size en uygun ücret garantisi ile hizmetinize sunmaktayız. İstanbul içi ve İstanbul dışı gönder bayrak ve diğer tüm bayrak imalatı siparişlerinizi gönül rahatlığıyla firmamıza iletebilirsiniz.

Hızlı Sipariş
WhatsApp