Haberler

Gönder Bayrak

GÖNDER BAYRAK

gönder bayrak

Bayraklar çok uzun zaman önce kullanılmaya başlanmıştır. bayrakalar bir ülkeyi , firmayı veya topluluğu temsil eden bir kumaştır. Bayrağı asmak ülkenin , firmanın veya topluluğun orda bulunduğunu temsil eder. Gönder ise bayrağın gökyüzüne çıkarılmasını sağlayan uzun demirdir. Bayraklar eskiden bir mızrağın ucuna asılırarak toprağa saplanırdı. Günümüzde ise gönder bayrak bölgede var olduğunu belirtmek için kullanılır. Tüm ülkelerin kendine has bir bayrağı olduğu gibi çoğu kurumsal firmalarında kendilerine ait bayrakları vardır.

Firmalar tarafından kullanılan gönder bayrak şirket binalarının önüne koyularak dikkat çekmesi sağlanır. Böylece kendi reklamını yapmış ve şirketi temsil etmiş  olur. Günümüzde hala sinyal vermeye yarayan bayraklar göndere çekilerek dikkat çekmektedir. Bayrakların kumaş kalitesi de çok önemlidir. Kalitesiz kumaşların farkedilmesi zordur. Kaliteli kumaşlar daha parlak ve daha dikkat çekicidir. Firmaların bayrağı tercih etmesinin asıl sebei milli bilinci ve beraberliği temsil etmek ve ürün ve üretim konusunda yaptıkları işe bağlılığını göstermektedir. Bayrakların boyutu genellikle aynıdır. Tüm ülkelerin ve milletlerin sahip olduğu en büyük değerlerdendir. Bayraklar sizi temsil eden logo veya şekillerden olmalıdır.

Özellikle firmaların kullandığı bayraklar  birbiriyle uyumlu renk seçimleri ve logolar dan oluşmalıdır. Logolar firma hakkında bilgi vermelidir. Reklam amacıyla yapılan gönder bayrak çeşitleri hafızada yer etmelidir. Bu sayede akılda kalıcı olur ve firma daha tanınır hale gelir. Günümüzde reklamlar son derece önem kazanmıştır. Bayraklar her firmaya özgü olmalıdır. Birbirine benzeyen bayraklar insanların kafalarının karışmasına neden olur. Sizde kendi şirketinizi temsil edecek kaliteli ve uygun fiyata bayrak yaptırmak istiyorsanız internet üzerinden kılıçbayrak.com u ziyaret edebilir veya   üsküdar da bulunan ofisimize uğrayıp bilgi alabilirsiniz.

Plaket Nedir

PLAKET

plaket

günümüzde bir başarı elde ettiğimizde ödül olarak ve tebrik etme amacıyla verilen bir nesnedir. metal üzerine çeşitli malzemeler kullanarak baskı ile kadife veya ahşap üzerine yapıştırılır. üzerine istenilen renkte ve istenilen yazılar yazılarak üretimi yapılmaya başlanır. Plaket günümüzde kullanılan en yaygın ödüllerden biridir.  manevi değer taşır , gurur duymanızı sağlar . Herhangi bir güzel çalışma yaparak alabilirsiniz. çalışırken iş yerimizin bir köşesinde olur.  görenler işinizi iyi yaptığınızı ve başarılı bir çalışan olduğunuzu düşünürler. Emekli olduğunuz zaman ise evinizin bir köşesinde süs olarak kullanılır.

Vatanına , milletine , devletine güzel hizmetler sağlamış kişilere verilen bir hediyedir. Aslında almak çok özel ve önemlidir. Plaket üstün hizmet sağlayan kişilere verilen nesnedir.  sadece kişilere verilmez. Aynı zamanda güzel işler başarmış şirketlerde verilir. genellikle tören eşliğinde sahiplerine teslim edilir. maddi değer fazla taşımasa da manevi değerleri fazladır. Bu manevi ödülü çocuklarınıza  , torunlarınıza örnek olması için evin en güzel köşelerine koyulur.  sizin örnek alınmanıza da yardımcı olur.

Plaket yaptırıken dikkat edilmesi gerekn bazı hususlar vardır. kalıcı bir eşya olduğu için yapımında kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Pirinç ve alüminyum malzemeler uygun fiyatı ve rahat olması nedeniyle plaket yapımında en çok kullanılan malzemedir. koyulduğu kutu da en az kendisi kadar önemlidir. Kurumsal firmalar veya resmi yerler için genellikle kadife kutular tercih edilir. Kişisel hediyler için ise genellikle ahşap kutular tercih edilir. Dikkat  edilmesi gereken bir başka konu ise üzerine yazılan yazıdır.  en önemli yapan şey üzerindeki yazıdır. Yazının anlamlı olmalı ve güzel bir font kullanarak yazılmalıdır.