Flama Bayrakları

F.Bayrak – 1

F.Bayrak – 2

Her milletin, millete bağlı olan devlet kurumlarını ve hizmetlerin tasarımlarını taşıyan özel ögelere bayrak denmektedir. Her bayrak gele olarak kullanılan renklerine ve biçimlerine göre özel hale gelmektedir. Bayraklar pek çok çeşidi içinde barındırmaktadır. En çok kullanılan bayrak çeşidi ise flama bayraktır. Flama bayrakları içinde pek çok çeşit bulunmaktadır. Flama bayrak çeşitleri arasında en çok kullanılan kırlangıçtır. Bu bayrak tipi genel olarak panayır, tanıtım ve partilerde kullanılmaktadır. Flama bayrak çeşitlerine bakıldığında baskılı ve özel tasarımlara ait olduğunu görebiliriz. Flama çeşitlerini açıklamak gerekirse öncelikli olarak düz flama bayrağını görebiliriz. İstenilen kumaş ve ölçüde imal edilen bayrak türleridir. En çok tercih edilen türler arasındadır. Bayrak yapılmadan önce müşterinin istekleri göz önüne alınmaktadır.
Kırlangıç flama bayrakları her boyutta yapılmaktadır. İstenilen boyutlarda yapılan kırlangıç bayrakları tüm kurum ve kuruluşlar için yapılmaktadır. Türk bayrağının da kırlangıcı yapılmakta ve sıkça kullanılmaktadır. Kırlangıç bayrak ebatları ise 50*150, 50*200, 60*120, 60*200 şeklinde sıralamak mümkündür. Flama bayrak çeşitlerinin bir diğeri de yuvarlak flama bayraktır. Alt kısmının yarım daire şeklinde kesildiği için yuvarlak adını almıştır. Alt kısımların özel kesme masasında kesilerek her bayrağın aynı şekilde kesilmesi sağlanmaktadır. Standart ebatlara sahip olduğu için müşterinin özel sipariş vermesi ile imal edilmektedir.
Sıralı küçük üçgen flama bayrağı ise süsleme ve genelde iple asılarak kullanılan bir bayrak çeşididir. Bu flama tipi panayır ve festival gibi özel kutlamaların vazgeçilmez bir parçasını oluşturmaktadır. Özellikle seçim zamanların da siyasi partilerin de sık tercih ettiği bir flama bayrak çeşididir. Desenli ve desensiz olarak pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu bayrak çeşidinin özel fırfırlı ve tek renk olanları da imal edilmektedir. Eğer logolu bir bayrak yaptırmak istiyorsanız logonun tasarımı bayrak imalatını yapacak olan kişilere verilmesi gerekir. Ayırmaç bayrak boyutlarına göre büyültüp küçültme işlemi sağlanarak şık bir oluşum sağlanmaktadır. Üçgen flama bayrak çeşitlerine bakıldığında ise en çok ebatlara sahip olan bayrak çeşididir. Bayrakların ebatlarına bakıldığında ise 50*150, 50*200, 60*120, 60*200 şeklinde sıralamak mümkündür.
Hızlı Sipariş
WhatsApp